LOGIN

Vinnere og nominerte i prisutdeling under AHO WORKS

AHO har gleden av å arrangere en prisutdeling i forbindelse med AHO WORKS. Dette er mulig takket være dyktige studenter, sponsorer og en kvalifisert jury. Vårens premieutdeling var torsdag 7. juni og totalt ble 15 priser delt ut. Her finner du komplett liste over alle nominerte og vinnere.

Fremragende bruk av mur eller betong
Sponset av: Bygg uten grenser

Vinner: Jonas Larsen

Nominerte:
Sara Afonso
Haakon Walderhaug
Pedro Sjøblom Tavares
Ingunn Marie Berg– Nordlie
Adam Richards
Defne Sunguroglu
Jonas Aarre Sommarset og Oda B. Olafsrud
Rune Nistad og Daniel Aarset Loe

 

Pris for interaksjonsdesign
Sponset av: Making Waves

Vinner: Renata Mikelauskaite – Sound Sight

Nominerte:
Morten Knutsen – QuasionTool
Anne Lene Hårstad – Min Medisin
Renata Mikelauskaite – Sound Sight
Elisabeth Skjelten, Johan Krogh Eide og Ragnhild Mjønner – Bølgelengde
Mona Kleven Lauritsen og Sara Svennevik – Kunnskap i nye klær
Magnus Trevian Kjeldsen og Rudolf Stefanich – Connected bus stops
Øyvind Kaasa og Andreas Bøhler – Jester
Peder T Eskild, Silje Barth og Aleksander Imset Wassum – EV NT

 

Fremragende bruk av datagrafikk
Sponset av: Graphisoft

Vinner: Jonas Larsen

Nominerte:
Carina Elgvin – Kirkenes Piers
Anders Eidstuen – Furuset mediatek
Einar Elton

 

Pris for innovasjon i design
Sponset av: Norsk designråd

Vinner: Christian von Hanno – Nordic Choice Hotels, for alle: Everybody’s Choice

Nominerte:
Christian von Hanno – Nordic Choice Hotels, for alle: Everybody’s Choice
Kristian Trengereid og Phuc-Tan Nguyen – Flo2w – Treatment of low blood pressure (client Otivio AS)
Morten Knutsen – QuasionTool
Anders Ertsås – La det bli Lys
Luke James Rodwell – OCIVIO, Optimal Circulation in Vivo (client Otivio AS)

 

Fremragende bruk av tre
Sponset av: TreFokus

Vinner: Mari Stallvik Riise og Susanne Warloe – Et sted for formidling av matkultur

Nominerte
Anneline Konradsen – Artic Nomads
Hanna Petersson – Seaweed farm
Hospederia de las Alas – Scarcity and creativity in Latitude 33
Mari Nysveen Hellum
Even Småkasin
Mari Stallvik Riise og Susanne Warloe – Et sted for formidling av matkultur Jonas Løland

 

Profesjonalitetsprisen
Sponset av: Arkitektbedriftene

Vinner: Dina Hadi – BEIRUT MULTI ART USE PROJECT – Art as a base of our culture

Nominerte:
Nina Marie Fjose – Reclamation production unit
Jan Klauza – Establishing the common
Walk the Line – Scarcity and creativity in Latitude 33
Irene Crawo Nielsen and Hanne Johnsrud
Fields of Exploration
Christiana Thorsen Clarke
Ingrid Dobloug Roede
Dina Hadi – BEIRUT MULTI ART USE PROJECT – Art as a base of our culture
Eva Sigvaldadottir – Ingvellir
Randi Engan – Hovinbekken – from pipe to public
Pernille Leivstad – Produktiv by
Jonas Aarre Sommarset og Oda B. Olafsrud
Anders Sølvberg og Eirik Martin Tollåli

 

Form og uttrykk
Sponset av: Bonytt

Vinner: Siri Yran – VVOD

Nominerte:
Renata Mikelauskaite – Sound Sight
Siri Yran – VVOOD
Kristian Trengereid og Phuc– Tan Nguyen – Flo2w
Xitou Wang – Hold me and go
Maren Stokke – Illumination
Thomas Larsen Røed – Vind
Hilde Johannessen og Trine Gedde – Stokke Go
Wei Zhang og taira Sedini – Vulkan Bridge Gallery

 

Flerfaglig og innovativt arbeid
Sponset av: Asplanviak/Arkitekturverkstedet i Oslo

Vinner: Scarcity and creativity in Latitude 33

Nominerte:
Inger Therese Møglestue – Food production in the white dessert
Scarcity and creativity in Latitude 33
Fields of Exploration
Xin Zu
Kristian Magnus Drogseth – Unzipping the Border
Paul-Henri Henn – Vision
Jian Li Oh – BioArtic

 

Samferdselsarkitektur
Sponset av: Statens vegvesen

Vinner: Walk the line – Scarcity and Creativity in Latitude 33

Nominerte:
Arna Gudbrandsdottir – Barents Sea light house
Walk the line – Scarcity and Creativity in Latitude 33
Cecilie Nielsen
Gandria Nguyen – Long Bridge
Silje Andrea Sæverud – Fjordbanen – fra barrier til byrom
Sigurborg Haraldsdottir – Moving Reykjavik 

 

Pris for sosial innovasjon
Sponset av: Norsk Form

Vinner: Manuela Aguirre og Jan Kristian Strømsnes – Designing for dignity

Nominerte:
Christian von Hanno – Nordic Choice Hotels, for alle: Everybody’s Choice
Manuela Aguirre og Jan Kristian Strømsnes – Designing for dignity
Jonas Laberg – Kilden
Anne Lene Hårstad – Min Medisin
Martin Skogholt Hansen
Sinan Softic
Wanxi Li
Jarle Fosse – INVO
Astrid Langnes – Vitenlekeplass Teknisk museum

 

Fremragende bruk av designforskning på konstruksjon
Sponset av: RCAT

Vinner: Studio B3: Territoriet

Nominerte:
Las Piedras del Cielo – Scarcity and Creativity in Latitude 33
Gaute Simonsen
André Severin Johansen – Harestua Gridshell

 

Bærekraftig design
Sponset av: Franzefoss

Vinner: Jonas Laberg – Kilden

Nominerte:
Marit Helgesen og Tone Hellem – Forflytning / relocate
Siri Yran – VVOOD
Jonas Laberg – Kilden
Martin Skogholt Hansen
Sinan Softic
Wanxi Li
Jarle Fosse – INVO

 

Komplekstet og helthetstenkning
Sponset av: Norske industridesignere (NiD)

Vinner: Anne Lene Hårstad

Nominerte:
Manuela Aguirre og Jan Kristian Strømsnes – Designing for dignity
Siri Yran – VVOOD
Maren Stokke – Illumination
Anne Lene Hårstad – Min Medisin
Elisabeth Skjelten, Johan Krogh Eide og Ragnhild Mjønner – Bølgelengde
Kine Brodal og Lars-Ive Gjærder – Sesong Service
Martin Skogholt Hansen, Sinan Softic, Wanxi Li, Jarle Fosse – INVO (client Sintef)
Lasse Roxrud Farstad, Mirja Sutela, Magnus Hjelmås, Maria Edwardsen – Nyfiken (client Spinning Chip)
Bai Daniel Øgaard Kanu, Morten H. Evensmo, Kristian Granholm Aarseth, Hanne Charlotte Nilsen – Rede (client SimSurgery)
Seyedeh Niusha, Mousavizadeh Dafchani, Tommy Rafteseth, Mikael Johansen – Untold (client Østfold hospital)
Cathrine Einarsson – Veien til Teknisk museum


Nominasjon til RIBA President’s Bronze Medal Award

Vinner: Gaute Simonsen

Nominerte:
Pedro Sjøblom Tavares
Jonas Aarre Sommarset and Oda B. Olafsrud

 

Nominasjon til RIBA President’s Silver Medal Award

Vinner: Scarcity and Creativity in Latitude 33

Nominerte:
Scarcity and Creativity in Latitude 33
Fields of Exploration
Annabel Danson
Kristian Magnus Drogseth – Unzipping the Border
Eva Akervoll Kjølsøy – Reiret
Jian Li Oh – BioArtic

Publisert: 12.06.2012

 
 
 
Renata

Renata Mikelauskaite vant pris for beste interaksjonsdesign

Jonas_Larsen

Jonas Larsen: Vinner av pris for fremragende bruk av datagrafik og fremragende buk av mur eller betong

Choice

Christian von Hanno - Everybody's Choice

Rise_Warloe

Mari Stallvik Riise og Susanne Warloe vant pris for fremragende bruk av tre

DINA_Hadi

Dina Hadi - Vinner av profesjonalitetsprisen

SIRI YRAN_Flyt_AHO

Siri Yran - VVOOD

walk_the_lineV2012

Walk the Line

Manuela_Aguirre_KanKristian_Stromsnes-02

Manuela Aguirre og Jan Kristian Strømsnes

caravan1

Studio B3: Vinner av pris for fremragende designforskning på konstruksjon

Jonas_Laberg_V2012

Jonas Laberg - Kilden

Anne_Lene_V2012

Anne Lene Hårstad - Min medisin

Gaute_Simonsen

Gaute Simonsen: Vinner av nominasjon til RIBA President Silver medal Award

Chile_studio

Scarcity and Creativity in Latitude 33: vinner av nominasjon til RIBA President Silver Medal Award og pris for flerfaglig og innovativt arbeid