Språk

Alle vinnerne av AHO AWARDS høsten 2016

AHO AWARDS PRIZES, NOMINATIONS & WINNERS AUTUMN 2016

Mandag 16. januar ble AHO WORKS avsluttet med AHO WORKS AWARDS. Her er oversikten over priser, nominasjoner og vinnere. Gratulerer alle sammen!

Nominasjoner for AHO WORKS STUDIO høst 2016

DESIGN
Industrial Design (K8)
1. Danee Feng and Juan Alberto Soriano Valtierra - NOVAE
2. Amalie Albert and Michelle Zhou - UT
3. Leo Bendvold og Lasse Thomasgård - Group project
4. Aleksandra Wojcik
5. Jomy Joseph

Winner: 
Aleksandra Wojcik

Service Design (Making Waves) 
1. Julie Sandvoll - De sorte får
2. Camila Sanhuesaca & Miryam Pipitch - You for me
3. Thiago Freitas &Paulina Díaz - Sprout

Vinner: Thiago Freitas &Paulina Díaz - Sprout

Interaction Design (BEKK) 
1. Amalie Albert & Michelle Zhou - Ut
2. Tea Skog and Thea Kristiane Jegerud - Eavesdrop
3. Ulrikke Johanne Nordseth, Håkon Jor L'orange - The presidential candidates
4. Hans Martin Erlandsen - Ship hull monitoring
5. Ragnhild Nordgård & Rasmus Agerup - A study of everyday networked life
6. Jannicke Gullvik Solgaard & Rasmus Agerup - TEEPI
7. Raol Romald Antoni Korman - Prelude
8. Mikkel Sommerschield Jørandstad, Axel Berggraf Egenæs, Ida Margrethe Sørensen, Herman Kathle Ødegaard - Lytt!
9. Elias Bjørnson Olderbakk, Guro Kobberstad Dysthe, Emil Søderstrøm Gaden - Vibber
10. Aurora R Fiveland - Komorebi
11. Jon Erling Fauske​ - Tap Man

Vinner: Hans Martin Erlandsen - Ship hull monitoring

Complexity and Holistic Approach (EGGS) 
1. Christopher Pearsell-Ross - Future Fest
2. Oda Heier - ORO

Vinner: Oda Heier - ORO

Sustainability (Halogen)  
1. Simon Guzman Sandoval - A bridge between people
2. Jonas Carlsen Kolstad - BLUPP

Vinner: Simon Guzman Sandoval - A bridge between people

 Strategic Use of Technology (Knowit) 
1. Tea Skog and Thea Kristiane Jegerud - Eavesdrop
2. Ulrikke Johanne Nordseth, Håkon Jor L'orange - The presidential candidates
3. Hans Martin Erlandsen - Ship hull monitoring
4. Jannicke Gullvik Solgaard & Rasmus Agerup - TEEPI
5. Tim Knutsen, Anna Regine Endal, Aurora R Fiveland, Alvilde Jerpeseth - Endre

Vinner: Tim Knutsen, Anna Regine Endal, Aurora R Fiveland, Alvilde Jerpeseth - Endre

ARKITEKTUR, URBANISME & LANDSKAPSARKITEKTUR
 
Fremragende bruk av mur eller betong i arkitektur (Mur og betongbransjen i Norge)
1. Roman Kekel, Norwegian Architecture:
2. Kosha Ahmadi, Experience of a Nordic Space:
3. Jon Morå, Experience of a Nordic Space:
4. Robert Sømod - Badeanlegg for Oslo hospital
5. Kristoffer Røgeberg - Ungdomshus
6. RCAT / ACDL Studio, Architecture and Productive Landscapes Hele Studio / The Whole Studio -  Andra Nicolescu, Gunnar Sørås, Ignacio Madinagoitia, Joar Tjetland, Kristian Taaksalu, Laura Traub, Maria Lagging, Peder Pili G Strand, Xianwen Zheng.
7. Sara Molteberg - 100m3 dwelling 
 
Vinner: RCAT / ACDL Studio, Architecture and Productive Landscapes Hele Studio / The Whole Studio -  Andra Nicolescu, Gunnar Sørås, Ignacio Madinagoitia, Joar Tjetland, Kristian Taaksalu, Laura Traub, Maria Lagging, Peder Pili G Strand, Xianwen Zheng.

Fremragende bruk av tre i arkitektur (TreFokus)
1. Sigurd Manfredi - Body & Space Morphologies
2. Anna Rosa Strassegger - Body & Space Morphologies
3. Viky Chin Wai Kong - Body & Space Morphologies 
4. The scarcity and creativity studio -  The wall
5. Oda Frøyen Nybo & Ingeborg G Svalheim - Mortensrud Urban Belt
6. Edward G.W. Nesse - Between the Trees
7. Kaja Strand Svendsen & Marie Krafft Bruland - Mortensrud Eng 
8. Jonathan Varnes - Experience of a Nordic Space:
9. Bianca Suarez Stecke - Experience of a Nordic Space:
10. Daniel Loe - 100m3 dwelling 

Vinner: The scarcity and creativity studio -  The wall
 
Profesjonalitetsprisen (Arkitektbedriftene i Norge)
1.The scarcity and creativity studio - The wall
2. Oda Froyen Nybo & Ingeborg G Svalheim - Mortensrud Urban Belt
3. Jayne Jaderholm - Frederikstad, the Fortification and the City
4. Camilla Gormsen - Experience of a Nordic Space
5. Cecilie Schjetlein Sundt​ - Experience of a Nordic Space
6. THE COLLECTIVE WORKS OF THE TØYEN + TEMPELHOF TEAMS - Heini Hiukka, Ørjan Olav Johannesen Kevin Benny Kuriakose, Alexander Tunby Rosseland
7. Nhat Kha Danny Nguyen, Trym Tafjord Langeggen, Jens Henrik Johnsen - Fremtidens Forstad
8. Ola Mo, SPA - Boliger i Gamlebyen
9. Laura Brase and Lara Katharina - New Humboldt Institute
10. Eirik Mikal Stokke Hong Kong  Hub City - XXLLOBBY 
11. Caroline Hannisdal - 100m3 dwelling 

 Vinner: Laura Brase and Lara Katharina - New Humboldt Institute

Pris for innovativt bruk av stål (Norsk stålforbund)
1. Kristoffer Sekkelsten - Yrkeskole og internat
2. Kathrine Galtung - 100m3 dwelling;
3. Øivind Haaland og Børre Mølstad
4. Jan Henrik Remmen (Nominert av Norsk stålforbund)

Vinner: Kristoffer Sekkelsten - Yrkeskole og internat

Pris for samferdselsarkitektur (Statens vegvesen)

1. Nick Gulick - SnøFjell
2. Jelle Boone, Ted Wikborg Wiese & Amalie Nævisdal Tønnesen
3. Cristina Ferrer Teixidor - SPORTING THE CITY

Prisen ikke utdelt da prisekriteriene ikke ble oppfylt

Fremragende bruk av datagrafikk (Graphisoft)

1. The scarcity and creativity studio - The Wall
2. Marius Hauland Næs & Sigurd Strøm Nørsterud - Pegged in Posts and Pillars
3. Maximilian Vinzenz Schob - Frederikstad, the Fortification and the City
4. Hannah Stoveland Blindheim - Reinventing the Cloister
5. Wing Hang Winza Choi & Paul-Antoine Luca - Shaping Landscape
6. Truls Glesne - Experience of a Nordic Space
7. RCAT / ACDL - Studio  Andra Nicolescu, Gunnar Sørås, Ignacio Madinagoitia, Joar Tjetland, Kristian Taaksalu, Laura Traub, Maria Lagging, Peder Pili G Strand, Xianwen Zheng.
8. Roman Kekel - HUNGRY HONG KONG
9. Jo Kamfjord - 100m3 dwelling
10. Øivind Haaland og Børre Mølstad 

Vinner: Hannah Stoveland Blindheim - Reinventing the Cloister
 
Oslo kommune, Planpris (Plan og bygningsetaten Oslo)

1. Oda Frøyen Nybø & Ingeborg G Svalheim - Mortensrud Urban Belt
2. THE COLLECTIVE WORKS OF THE GAZA TEAM: Petros Antoniou, Victor Ferran Carpintero Astrid Fadnes, Konstantinos Grammenidis, Deborah Adler, Menandros Ioannidis, Maja Andresen Osberg, Miquel Benedito Ribelles & Jana Vandepoele 
3. Akie Kono and Junjia Yu - Fear
4. Laura Eberhardt - Experience of a Nordic Space: 
5. Mira Hahn, Noemi Martinelli, Stina Molander Skavlan - En Følelse av Sted
6. Kaia Kristine Giltun - Frederikstad, the Fortification and the City
7. Nick Gulick - SnøFjell
8. Erle Wilhelmsen Austheim Hong Kong  Hub City - STOP WAIT GO CITY 
9. 100m3 dwelling - Hele kurset 
10. Øivind Haaland og Børre Mølstad
11. The collective works of the tempelhof + Tøyen team (jury's nomination) - Heini Hiukka,  Ørjan Olav Johannesen Kevin Benny Kuriakose, and Alexander Tunby Rosseland 

Vinner: The collective works of the tempelhof + Tøyen team - Heini Hiukka,  Ørjan Olav Johannesen Kevin Benny Kuriakose, and Alexander Tunby Rosseland 


Nominasjoner DIPLOM HØST 2016

Europan (Nominasjon)

Pedro Sjøblom Tavares - ADAPTIVE REUSE, Social housing within the framework of a parking tower in central São Paulo
Anders Haagaas Grinde - FISH, A land based salmon farm in Oslo
Biljana Nikolic & Christina Pistillidou - Hyphen City, A counter Masterplan for Los Angeles River
Tuva Øvsthus Maire – Unnatural wilderness – Microclimatic islands for edible plants
Nora Ingeborg Hassel Mørch, Lisa Angelica Nørbech Barahona and Gine Backer-Røed – Taking part in Kolstadgata, Interventions in a cityscape of voices. 


Statsbyggprisen
Pedro Sjøblom Tavares - ADAPTIVE REUSE, Social housing within the framework of a parking tower in central São Paulo
Anders Haagaas Grinde - FISH, A land based salmon farm in Oslo
Biljana Nikolic & Christina Pistillidou - Hyphen City, A counter Masterplan for Los Angeles River

Vinner: Anders Haagaas Grinde - FISH, A land based salmon farm in Oslo

Prize for Excellent Design Diploma (DogA) 
Oda Cathrine Sortland - User Generated Insurance
Ingrid Johanna Fløgstad & Henriette Sagvolden Marki - Reframing Sexual Health

Vinner: Ingrid Johanna Fløgstad & Henriette Sagvolden Marki - Reframing Sexual Health

0
Program:

Dato: 16 januar, 2017
Tid: 17:00 - 20:00

Sted: AHO
Adresse: Maridalsveien 29, 0175 Oslo

Kontakt: Linda Blaasvær