Språk

AHO WORKS AWARDS NOMINEES

AHO WORKS AWARDS NOMINEES

Her er oversikten over studentprosjekter nominert til AHO WORKS AWARDS 18. januar. Vi ønsker de nominerte lykke til!
 

Fremragende bruk av tre i arkitektur
Excellence in the use of timber

Nominerte | Nominees
  • Arnar Gretarsson - Can a building be an ecosystem
  • Xiaoxiao Zhang - Body and Space Morphologies
  • Pauline Truyens - Modular Vernacular
  • Iga Maselkowska - Volunteer Village

 

Pris for industridesign
Prize for industrial design

Nominerte | Nominees
  • Hans Kristian Villa & Åsmund Ivarjord - ECHO
  • Bingrui Feng (Acy) - Rollator Grip
  • Kim Jingyu - I.U Emotional
  • August Denizou Lund - Redningsskøyte

 

Pris for innovativ bruk av stål
Prize for innovation in use of steel

Nominerte | Nominees
  • Andreas Grimm - WineMaker Research
  • Jelle Boone - High definition architecture
  • Michel Vo - Lamole Agro Tech
  • Pengyu Chen - An Office Building with Changing Columns 
  • Nhan van Ngyen

 

Pris for interaksjonsdesign
Prize for interaction design

Nominerte | Nominees
  • Christoffer Nydahl, Hannah Kirkestuen & Sigrid Løvlie - Ungdomsrådet
  • Amelie Dinh - Wikipedia Editions
  • Dhritiman Chatterjee - Ruter Spot
  • Fredrik Just - MAG(ni)
  • Vegard Hartmann, Thomas Johanssen, Alvilde Jerpseth & Dhritiman Chatterjee - Muimo, music in motion
  • Christoffer Nydahl - Hvordan dannes fossiler?
  • Johanna Brämersson - Rötternas hemliga nätverk The secret network of roots)
  • Kristoffer Langvik - Det siste Geirfuglparet
  • Einar Lukerstuen & Ørjan Laxaa - Speisa
  • Hanna Tørstad & Emma Wind - OK RAR
  • Truc Trung Duong - «Google presence»

 

Fremragende bruk av mur eller betong i arkitektur
Excellence in the use of concrete or brickwork

Nominerte | Nominees
  • Amalie Marie Elvegård Utigard - Bybolig
  • Olga Voisnis - Compression-only based free form masonry structures
  • Fredrik Rognerud - Studio Positions
  • Tor Anders Sudmeyer - The Memory Vault
  • Erik Benjamin Sjöberg - A Community Guesthouse Built on Three Neighboring Properties
  • Rose Deslandes -
  • Hanna Kvalheim Kuløy - The Right to Access
  • Anna Maria Elisabet Forslöw - House for a Potter
  • Hans Eivind Hajem - Hidden Garden in a City
  • Marte Tafjord Langeggen
  • Nhan van Ngyen

 

Pris for tjenestedesign
Prize for service design

Nominerte | Nominees
  • Eirunn Marie Margaret Kvalnes  & Eila Regine Evensen Rishovd - KIM
  • Hanna Tørstad & Emma Wind - OK RAR
  • Oda Heier, Geir Atle Hustoft, Shivani Prakash & Xinglin Gao - Call to Action
  • Arotin Hartounian - Design for Democracy

 

Fremragende bruk av datagrafikk
Excellence in architectural computer graphics

Nominerte | Nominees
  • Arnar Gretarsson - Can a building be an ecosystem
  • Tor Anders Sudmeyer - The Memory Vault
  • Riham El Moazen – A roof in an oasis
  • Anna Forslöw
  • Eivind Hajem
  • Giacomo Pelizzari
  • Pengyu Chen
  • Clemens Pörtner
  • Dale Wiebe - Happy etcetera
  • Järvinen Saimi Angel 
  • Maria Makri
  • Andres Fernandez 

     

Pris for bærekraft
Prize for sustainability

Nominerte | Nominees
  • Anna Vik, Kamilla Bedin, June Steinhovden & Åse Lilly Salamonsen - SIO Spleis
  • Julie Årving, Andreea Tecusan, Alice Smejkalova, Aleksandra Z. Fischer, Frida Støvern & Helene Falstad - Manifesto for an Inclusive Digital City - with design examples
  • Glenn Sæstad & Nikolai Sabel - Oslo Living Lab
  • Mikkel Sommerschield Jøraandstad & Tim Cæsar Knutsen - Engangsgrill
  • Ester Kaasa & Frøya Thue - Servitisation with Orkla
  • Lieke van Raan - The stories of the future

 

Profesjonalitetsprisen
Excellence in professionalism

Nominerte | Nominees
  • Miguel Hernández - Stop & Go
  • Erik Lundqvist - Architecture as Storage
  • Silvia Diaconu & Alisha Baker - Claygrounds
  • Jennifer Taggart, Marie Bruland, Ane Marie Jakobsen & Pia S Tangen - The Community Courtyard
  • Ingrid Hove Viljoen & Olav Bog Vikane - Thessaloniki Distribution and Production Center
  • Tor Anders Sudmeyer - The Memory Vault
  • Iga Maselkowska - Volunteer Village
  • Studio GK5 - By og Arkitektur
  • Studio Positions - Parallax: The multiplication of real
  • Ane Marie Jakobsen, Jennifer Taggart, Marie Kraft Bruland & Pia Straumsnes Tangen - Holmlia Community Center
  • Dale Wiebe - Happy etcetera
  • Anna Kross - Workshop of the Silver Forest
  • Giacomo Pelizzari - House for Two Households
  • Julie Harjo
  • Sophie Richard

 

Pris for kompleksitet og helhetstenkning
Prize for complexity and holistic approach

Nominerte | Nominees
  • Clementine Rusten & Suzanne Arnesen - VIA
  • August Denizou Lund - Redningsskøyte
  • Paulina Buvinic - New(s) Understandings
  • Lieke van Raan - The stories of the future
     

Fremragende byutvikling og planlegging
Excellence in urban design and planning

Nominerte | Nominees
  • Studio GK5 - By og Arkitektur
  • In Transit - The whole studio
  • Maya Libiszowski - Weaving space, function and user
  • Marita Myklebost Nielsen
  • Dale Wiebe - Happy etcetera
  • Hedda Juel Paulsen – Byboligen

 

Pris for strategisk bruk av design
Prize for strategic use of design

Nominerte | Nominees
  • Glenn Sæstad & Nikolai Sabel -  Oslo Living Lab
  • Julie Årving, Andreea Tecusan, Alice Smejkalova, Aleksandra Z. Fischer, Frida Støvern & Helene Falstad - Manifesto for an Inclusive Digital city - with design examples
  • Martin Pangy Rojas Bøckman & Xifan Cui - Frili
  • Frida V. Breivik & Karen Byskov - Turkompis
  • Palak Dudani - Gentrification 2.0

 

Pris for form og uttrykk i design
Prize for form and expression

 

Nominasjon til RIBA President Bronze Medals, bachelorprosjekt
RIBA President’s Bronze Medal for 3rd year bachelor project

Nominerte | Nominees
  • Studio GK5 - By og Arkitektur
  • Hedda Juel Paulsen - GK3 Byboligen

 

Nominasjon til RIBA President Silver Medals, diplomprosjekt
RIBA President’s Silver Medal for 5th year diploma project

Nominerte | Nominees
  • Magnus Garvoll - Living in Kvaderaturen
  • Martin Andal - AHO Library and Gallery
  • Hannah Stoveland Blindheim - AHO Library and Gallery
  • Kosha Joian Ahmadi - Warehouse in Rheinhafen Kleinhüningen, Basel

 

Nominasjon til Europan Norges studentpris
Europan Norway’s student prize

Nominerte | Nominees
  • Thea Dahl Orderud - Bodø 2.0
  • Maria Årthun - Grasroturbanisme, Nabolagsutvikling på Rødtvet
  • Håvard Blekastad - Through additional cells
  • Håkon Mathias Dedic 

 

AHO pris for beste utstillingsdesign
Innovative exhibition design

Nominerte | Nominees
  • Objects as grounds (course)
  • Studio GK5 - By og Arkitektur



Hederspris
Honorary Mention

 


Statsbyggs studentpris for arkitektur
Statsbygg student award for architecture

Nominerte | Nominees
  • Åsmund Skeie - Galleri Oslo, a project for public interior
  • Magnus Garvoll - Living in Kvaderaturen
  • Zheng Zhuo -  Oslo stories, Learning Center 22. July