Språk

Vinnerene av AHO AWARDS, juni 2016

Congratulations to the AHO AWARDS SPING 2016 winners!

Foto: Eva Stensland

Vinnerene av AHO AWARDS, juni 2016

Her følger listen over alle priser, sponsorer, de nominerte og vinnerene av AHO AWARDS, utdelt 9. juni 2016.

Pris for innovasjon | Prize for innovation, Norsk design og arkitektursenter 
Nominerte | Nominees
Hans-Martin B Erlandsen & Petrit H Gerxhaliu – vr as a design tool
Ribekka Beitveit & Eirik Haugen Murvold – longer than nine months: an approach to the intercountry adoption process in norway through service and interaction design
Heidi Hoen & Marte Frøyse Vidvei – the value of news
Ola Brandnes – ashes to ashes
Alfred Benjamin Clatworthy Holmen - digital democracy: citizen participation in local decision making
Finalister |Finalists
Hans-Martin B Erlandsen & Petrit H Gerxhaliu – vr as a design tool
Alfred Benjamin Clatworthy Holmen - digital democracy: citizen participation in local decision making
Winner:
Alfred Benjamin Clatworthy Holmen digital democracy: citizen participation in local decision making

-

Pax price for excellence in architectural writing, Pax
Nominerte | Nominees

Ole Thomas Steinde
Alberto Sancho Montagut
Alberto Ballesteros
Lucinda Jane Bagget
Jonatan Angell-Ramberg
Åsmund Amandus Steinsholm
Winner
Lucinda Jane Bagget: the montage of objects and their directional planes in the medieval exhibitions of Sverre Fehn

-

Pris for tjenestedesign | Prize for service design, Making waves
Nominerte | Nominees

Ingrid Johanna Fløgstad – genome screening
Juan Alberto Soriano Valtierra – cerebrum
Trygve Shadi Restan & August Volden Skara – hurtigruten experiences
Frida V D Drift Breivik & Frøya Thue – i havn med hurtigruten
Ribekka Beitveit & Eirik Haugen Murvold – longer than nine months
Kamilla Nave Maaseide & Caroline Myre Strømme – arveprosessen
Ann Viola Ulvin – kapitler av en bunad
Nils Erik Gustav Hansen & Inger Steines – better together
Finalister | Finalists
Ribekka Beitveit & Eirik Haugen Murvold - longer than nine months
Kamilla Nave Maaseide & Caroline Myre Strømme – arveprosessen
Winner
Ribekka Beitveit & Eirik Haugen Murvold - longer than nine months

-

Fremragende bruk av mur eller betong | Excellence in the use of concrete or brickwork
Byggutengrenser

Nominerte | Nominees
Matteo Lomaglio - 24h Oslo-Versatile architectures and new demographics
Pedro Sjøblom Tavares – spa
All students – body & space morphologies catharsis: acting the collective
Sigurd Aune Hellem – tectonic exercises
Alexander Minge Salim og Siri Wælgaard
gk4: small public building
Hanna Birkeland Berg – gk6 city and architecture
Juris Strangots – buildings and their territories 
Winner
Pedro Sjøblom Tavares – spa

-

Pris for interaksjonsdesign | Prize for interaction design, Bekk
Nominerte | Nominees
Håkon Jor L’Orange & Miriam Strandquist – kodeknekkerne
Julia Grundström & Ragnhild Nordgård – digital aftermath
Andreea Tecusan & Jacob Bråthen Pettersen
visualizing citybike rides
Hans-Martin B Erlandsen & Petrit H Gerxhaliu - vr as a design tool
Ole-Birger Neergård, Sara Anny Hansson Kalsnes & Julie Årving
social recruiting
Ida Elise Nystad Marrable & Cecilie Liset – information flow
Heidi Hoen & Marte Frøyse Vidvei – the value of news
Alfred Benjamin Clatworthy Holmen - digital democracy
Finalister | Finalists
Julia Grundström & Ragnhild Nordgård – digital aftermath
Ida Elise Nystad Marrable & Cecilie Liset – information flow
Heidi Hoen & Marte Frøyse Vidvei – the value of news
Alfred Benjamin Clatworthy Holmen - digital democracy
Winner
Heidi Hoen & Marte Frøyse Vidvei: the value of news

-

Fremragende bruk av tre | Excellence in the use of timber, Trefokus
Nominerte | Nominees

Anna Willemark og Synnøve Solberg – forest – tree – building
All students – body & space morphologies - catharsis: acting the collective
All students – småbruk : a design for a pocket farm
Anders Haagaas Grinde – tectonic exercises
Hanna Hovland Johanson og Sindre Nordli Skjeggestad
gk4 – small public building
Eline Egeland – diploma master of architecture
Magnus Rasch – diploma master of architecture
Winner
Hanna Hovland Johanson & Sindre Nordli Skjeggestad: small public building

-

Pris for kompleksitet og helhetstenkning  | Prize for complexity and holistic approach
Eggs

Nominerte | Nominees

Oda Sortland – everyday life after the stroke
Rasmus Agerup – the digital assistant lawyer
Aleksandra Zamarajeva Fischer & Amalie Albert – sykkelkompis
Ribekka Beitveit & Eirik Haugen Murvold
longer than nine months
Ida Elise Nystad Marrable & Cecilie Liset – information flow
Heidi Hoen & Marte Frøyse Vidvei – the value of news
Oda Midtlyng Klempe – unfashionable fashion
Alfred Benjamin Clatworthy Holmen - digital democracy
Finalister | Finalists
Rasmus Agerup – the digital assistant lawyer
Ribekka Beitveit & Eirik Haugen Murvold
longer than nine months
Alfred Benjamin Clatworthy Holmen - digital democracy
Winner
Ribekka Beitveit & Eirik Haugen Murvold: longer than nine months

-

Profesjonalitetsprisen |  Excellence in professionalism, arkitektbedriftene
Nominerte | Nominees

Matteo Lomaglio – 24h Oslo-Versatile architectures and new demographics
All students – body & space morphologies - catharsis: acting the collective
All students – småbruk : a design for a pocket farm
Anna Maria Elisabeth Forslöw og Nikolai Lieblein Røsæg
gk4 – small public building
Mohammed Zeeshan Elaih Aziz – gk6 city and architecture
Ina Westerlund – in transit
Wenkai Xu – recycling space: after belonging
Ingvild Skramstad Lunn – spa
Hanne Jülke Røer – re-store: systems
Ingrid Engøy Henriksen – diploma master of architecture
Eline Egeland – diploma master of architecture
Anders Sølvberg – buildings and their territories
Winner
Wenkai Xu recycling space: after belonging

-

Pris for form og uttrykk i design | Prize for form and expression in design
Nominerte | Nominees

Sofie Thomassen & Ulrikke Nordseth - ettertanker
Malin Engvall & Line Marie Moen Syversen – the new arctic collection
Lasse Thomasgård - stokke move
Jonas Aalberg – moda: public sound systems
Johannes Hegdal - explore and increase: bamboo and bikes in ghana
Bili Xia – bring old chinese myths back
Ribekka Beitveit & Eirik Haugen Murvold
longer than nine months
Finalister | Finalists
Malin Engvall & Line Marie Moen Syversen
the new arctic collection
Bili Xia – bring old chinese myths back
Winner:
Bili Xia: bring old chinese myths back

-

Pris for byutvikling og planlegging | Prize for urban design and planning
Plan- og bygningsetaten, Oslo Kommune

Nominerte | Nominees

Karen Maria Eiken Engelgård – 24h Oslo-Versatile architectures and new demographics
Elin Schnipper og Gine Backer Røed – forest – tree – building
All students – a motorway named rio
Tobias Wihl – gk6 city and architecture
David Kelly – in transit : safe spaces in crisis context
Zheng Zho – spa
Markus Dombaas Lindahl – master of architecture
Aurora Andersen Hilde – buildings and their territories
Hans Eriksson – master of landscape architecture
Cecilia Sundt – buildings and their territories
Åshild Mienna – diploma master of landscape architecture
Kari Tønseth – diploma master of landscape architecture
Winner:
A motorway named rio, the whole course

-

Pris for industridesign | Prize for industrial design. K8 industridesign
Nominerte | Nominees

Benjamin Ngoma Rodahl – biomile
Leo Bendvold – profpac wildfire
Frida Støvern, Truc Trung Duong & Vilde Rebekka  Aasen – henry - everything will fall apart
Johannes Hegdal - explore and increase: bamboo and bikes in ghana
Jonas Aalberg – moda: public sound systems
Finalister | Finalists
Leo Bendvold – profpac wildfire
Johannes Hegdal
explore and increase: bamboo and bikes in ghana
Jonas Aalberg – moda: public sound systems
Winner
Johannes Hegdal explore and increase: bamboo and bikes in Ghana

-

Fremragende bruk av datagrafikk  | Excellence in computer graphics, Graphisoft
Nominerte | Nominees

Matteo Lomaglio – 24h Oslo-Versatile architectures and new demographics
All students – body & space morphologies - catharsis: acting the collective
Håkon Mathias Dedic – gk6 city and architecture
Christina Pitsillidou – recycling space: after belonging
Fu Tung Sze – spa
Hanne Jülke Røer – re-store: systems
Magnus Rasch – diploma master of architecture
Jonas Halvorsen – buildings and their territories
Winner
Matteo Lomaglio: 24h Oslo-Versatile architectures and new demographics

-

Pris for bærekraftig design  | Prize for sustainable design
Nominerte | Nominees

Maria Berg-Leirvåg & Thea Jegerud - bioplasticlab
Kan Chen – domestic food center - dfc
Benjamin Ngoma Rodahl – biomile
Aleksandra Zamarajeva Fischer & Amalie Albert – sykkelkompis: free bike lessons in traffic!
Johannes Hegdal - explore and increase bamboo and bikes in ghana
Oda Midtlyng Klempe – unfashionable fashion: exploring a new value proposal, a potential for systemic change
Ola Brandnes – ashes to ashes
Finalister | Finalists
Kan Chen – domestic food center - dfc
Johannes Hegdal
explore and increase: bamboo and bikes in ghana
Ola Brandnes – ashes to ashes
Winner:
Kan Chen: domestic food center - dfc

-

Fremragende bruk av stål | Excellence in use of steel
Nominerte | Nominees

Alexander Tunby Rosseland – gk6 city and architecture
All students – body & space morphologies - catharsis: acting the collective
Harri Kaplan - body & space morphologies - catharsis: acting the collective
Winner:
Harri Kaplan - body & space morphologies - catharsis: acting the collective

-

Honorabel mention, Lovisenberg Diakonale Sykehus
GK 2 design – inkluderende designprosesser 

-

Nominasjon til Europan Norges studentpris | Europan Norway´s student prize
Nominerte | Nominees

Stine Kornmo Jansen - diploma master of landscape architecture
Kari Tønseth- diploma master of landscape architecture
Brona Keenan & Miles Hamaker - diploma master of landscape architecture
Winners:
Kari Tønseth - diploma master of landscape architecture
Brona Keenan & Miles Hamaker - diploma master of landscape architecture

0

Bilder fra utdelingen og festen her
-
Diplomprosjektene finner du her​