Språk

AHO WORKS AWARDS: nominasjoner

AHO WORKS AWARDS: nominasjoner

Her er studentprosjektene nominert til prisutdelingen AHO WORKS AWARDS 13. juni kl. 16.00. Vi ønsker de nominerte lykke til!

Design:


Pris for tjenestedesign
Prize for service design (Making Waves)

  • Hittegods - Ørjan Laxaa & Ida Lahm
  • Sykkel Ruter - Ann-Kristin Eriksen & Eila Rishovd
  • The Hospital @home Experience - Shivani Prakash, Ida Margrethe Sørensen, Morten Welle-Watne, Tord Langfeldt Stenstadvold
  • Onboarding - Seyed Amir Arsalan Shamsabadi, Theodor Gravdahl Vange, Marie Frogner & Raoul Koreman
  • ‘On Track’ - Shivani Prakash, Tord Halvor Langfeldt Stenstadvold, Seyed Amir Arsalan Shamsabadi and Raoul Koreman
  • Diploma: From treating to assisting - Designing to enable cultural change at the reproductive medical department at Rikhospitalet - Paulina Buvinic
  • Diploma: Reaching for Zero, design interventions for eliminating cervical cancer - Ester Hauan Kaasa
  • Diploma: På Vei - Et mulighetsstudie om overgangen til pensjonistlivet - Nora Langleite Jancey and Julie Årving

Pris for industridesign
Prize for industrial design (K8)

  • Human Centric Lighting – Smart Care Edition - Erik Molumby, Nora Grøtberg
  • På tallerken - Bendik Ola Hauge Vestre, Sigrid Løvlie, Kjersti Karoline Fretland
  • Klorin - Sephira Iona B. Bjorndal, Mats Georg Syvertsen Softing and Kamilla Bedin
  • Forskningsprosjekt om matsikkerhet og hygiene, i samarbeid med Nofima, IKEA og Designit
  • Tvättid - Jon Anders Fløistad
  • Sunde - Emma Wind og Hanna Tørstad
  • Olli - Suzanne Arnesen
  • Source and Water tile - Emilie Langolf
  • Diploma: Your Water - Zane Cerpina
  • Diploma: Rescue Helmet - Jørgen Sebastian Ebbel Fredriksen
  • Diploma: MOTIVE - Jens Christian Boxaspen & August Denizou Lund
  • Diploma: Being Buoyant - Jonas Carlsen Kolstad og Gard Hagen

Pris for interaksjonsdesign
Prize for interaction design (BEKK)

  • Ruter Night bus - Natacha Dankrathok
  • Sykkel Ruter - Ann-Kristin Eriksen Hansen & Eila Rishovd
  • ‘VG Personalised News’ - Fredrik Kjellsen Just, Elias Bjørnson Olderbakk
  • ‘Thru’ - Jonas Vetlesen, Vegard Kjørsvik Hartmann
  • ‘Making sense’ - Thomas Wang Johannesen, Joshua von Hofen
  • ‘Føremeldingen’ - Anna Endal , Hanna Øfsti
  • Diploma: Hack 1 Knit 2-Making Whole-Garment Knitting More Open - Jess Peters
  • Diploma: Politisk Standpunkt - Tarjei Nerbø Ødegård
  • Diploma: Designing for blindness - Frida Støvern

Pris for form og uttrykk i design
Prize for form and expression (Designit)

  • Sphericon puzzle - Tina Mee Johnsen
  • Ovnsform - Amalie Bauge Skevik, Adrian Kortyczko, Johanna Sofie Brämerson
  • Tactile Sudoku - Anna Malene Vik
  • Badebøye med temperaturmåler - Kristian Haugvik
  • Vår tur - Einar Lukerstuen & Eirunn Kvalnes
  • ‘Thru’ - Jonas Vetlesen, Vegard Kjørsvik Hartmann
  • ‘Elastic Stories’ - Erlend Grimeland, Martin Pangy Rojas Preter Bøckman
  • Data in Publics - Amelie Dinh & Boris Kourtoukov
  • Diploma: Designing for blindness - Frida Støvern
  • Diploma: MOTIVE - Jens Christian Boxaspen & August Denizou Lund
  • Diploma: Don´t fear the griever - Andreea Tecusan og Helene Falstad

Pris for bærekraft
Prize for sustainability (Eggs)

  • Pyramid Growing- Space-saving Greenhouse - Johanna Sofie Brämerson
  • Source and Water tile - Emilie Langolf
  • Bugs in the Bucket - Ming Pornchai
  • ‘City Miners’ - Oda Heier
  • Ruter Lag - Nikolai Sabel & Glenn Sæstad
  • RuterPoeng - Agata Cypriak vel Czupryniak & Clementine Rusten
  • Diploma: Designing for blindness -Frida Støvern
  • Diploma: MOTIVE - Jens Christian Boxaspen & August Denizou Lund
  • Diploma: Being Buoyant - Jonas Carlsen Kolstad og Gard Hagen
  • Diploma: Your Water - Zane Cerpina
  • Diploma: Unge stemmer - Aleksandra Zamarajeva Fischer

Pris for strategisk bruk av design
Prize for strategic use of design (PWC Livework)

  • ‘[reMarkable workflow // Future of work: Exploring analogue input and ai integrations in workflows of tomorrow" - Palak Dudani, Chenxing Wang
  • ‘On Track’ - Shivani Prakash, Tord Halvor Langfeldt Stenstadvold, Seyed Amir Arsalan Shamsabadi and Raoul Koreman
  • Onboarding - Seyed Amir Arsalan Shamsabadi, Theodor Gravdahl Vange, Marie Frogner & Raoul Koreman
  • Spire - Ida Lahm, Jens Thommesen, Max Tomren, Eila Rishovd, Clementine Rusten
  • Diploma: Politisk Standpunkt - Tarjei Nerbø Ødegård.
  • Diploma: New beginnings - Trygve Shadi Restan
  • Diploma: Don´t fear the griever - Andreea Tecusan og Helene Falstad
  • Diploma: DYPP - Frida van der Drift Breivik og Frøya Thue
  • Diploma: Unge stemmer - Aleksandra Zamarajeva Fischer

Pris for kompleksitet og helhetstenkning
Prize for complexity and holistic approach (Halogen)

  • Lave - Ann Kristin Eriksen, Eirunn Kvalnes, Ørjan Laxaa, Einar Lukerstuen, Nikolai Sabel, Glenn Saestad
  • ‘VG Personalised News’ - Fredrik Kjellsen Just, Elias Bjørnson Olderbakk
  • ‘ReMarkable OS’ - Geir Atle Hustoft
  • Diploma: From treating to assisting - Designing to enable cultural change at the reproductive medical
  • department at Rikhospitalet - Paulina Buvinic
  • Diploma: DYPP - Frida van der Drift Breivik og Frøya Thue
  • Diploma: På Vei - Et mulighetsstudie om overgangen til pensjonistlivet - Nora Langleite Jancey and Julie Årving
 

Arkitektur:

Fremragende bruk av datagrafikk
Excellence in architectural computer graphics (Graphisoft)

  • Dale Wiebe, Things for collective gathering, diploma
  • Miguel Hernández and Sepehr Jafari, GROOVY RAINDROPS
  • Maria Makri og Magdalena Ruis Cordero, "78 degrees North"
  • Eirik Mikael Skogli, B3
  • UMAY LAYLA / PETER RAVNENG, TEKNISK MUSEUM +9
  • Hans Eivind Hajem, Filipstad Academy of Theatre
  • Andra Nicolescu, “Float”, Diploma
  • Helene Aamlid

Fremragende bruk av mur eller betong i arkitektur
Excellence in the use of concrete or brickwork (Bygg uten grenser)

  • Salvador Saraiva Labo - Airport
  • Jonas Bø Cassel, A12
  • Magnus Øivind Ullnæss, B12
  • Patrick Een Sture, Cast fragment of roof structure (Sverre Fehn’s Nordic Pavilion in Venice, 1962)
  • Max Svendsen & Amalie Marie Elvegård Utigard- Moske på Alfaset
  • Jelle Boone / Ingrid Hove Viljoen, FORUM OSLO
  • Hans Eivind Hajem “Filipstad Academy of Theatre”
  • Bent-Ståle Dyrnes Brørs

Pris for innovativ bruk av stål
Prize for innovation in use of steel (Stålforbundet)

  • Ask Olsson Aabø, D10
  • Thea Platou Studio; Bricolage Barn
  • Philippe Schneider, Collaborative Campus Extension for Performing Art Schools in Oslo
  • Espen Egeland

Fremragende bruk av tre i arkitektur
Excellence in the use of timber (TreFokus)

  • Dale Wiebe, Things for collective gathering, diploma
  • Matias Wikse, B1
  • Gustav Bjørhus & Tora Stølen, Moske på Torshov
  • Torfinn Truchs Erga, Facilitating Free Space,
  • Runa Haanæs & Sindre Bjerkeng, OAD the Oslo Academy of Dance
  • Sindre Berg Bodvar og Kathrine Vangen,  "Arctic Polygons"

Profesjonalitetsprisen
Excellence in professionalism (Arkitektbedriftene)

  • Espen Robstad Heggertveit og Eirik Mikal Ulland Stokke, URBS NORVEGICA
  • Lena Margrethe Hoen Berge og Kari Opsal Mæland
  • Emilie Swanstrøm (Over, under og gjennom NRK)
  • Magnus Ullnæs – NRK på Marienlyst
  • Helen Daws, A11
  • Marius Falkenberg Erikstad, C8
  • Sofie Amalie Ramstad, B9
  • Sindre Moen og Mikkel Myklebost Foss, Moske på Briskeby
  • Anna Maria Elisabet Forslöw, Dark tranquility
  • Hele Kurset: Multistory Buildings
  • Torunn Marie Eriksen  & Christian Eidsmo​, VATERLAND VGS
  • Runa Haanæs and Sindre Bjerkeng, OAD, the Oslo Academy of Dance”
  • Andra Nicolescu, “Float”
  • Maya Libiszowski & Ahmed Faisal, OFFSETTING HYDRAULIC TENDENCIES
  • Patrick Sten Een Sture

Plan Prize
Planprisen (AHO)

  • Ingvild H. Stavem
  • Marte Bjørge & Jessica Minn, SKY BEACH AND SEA BOWL
  • Entire course - Acting like summer walking like rain, diplom
  • Sindre N. Skjeggestad og Hanna Lisa Måløy, "Polar Circles"
  • Louis Gervais​, E1
  • Maria Skarvatun
  • Silje Mari Skarheim., D6
  • Helene Marnburg Ellfsen, D9
  • Anne Bergsland​ and Inger Rosenløw Uhl, Through Fields And Ravines: Traditional Agriculture Meets The Future
  • Kristine Heimdal og Ane Marie Jakobsen, Filipstad idrettspark
  • ENTIRE COURSE, Architecture = City: New Commons​
  • Zana Shabanaj

Exellence in landscape design
Fremragende landskapsarkitektur (Asplan Viak)

  • Maya Libiszowski & Ahmed Faisal, OFFSETTING HYDRAULIC TENDENCIES
  • Hedda Aarrestad  THE ORCHARDS OF NESODDEN
  • Jacob Wood: Unknown preservation, Diploma Tromsø
  • Åsmund Iva Fallet: «The Aerial and the Subterranean», C11
  • Enrico Zanusso, Continuous Hydrology - Moving Along The Water's Edge
  • Oskar Hjellbakk, Framnesparken,Tromsø
  • Elly Van Der Bloemen/ Leo Sasaki / Inês Guimaraes Medina Costa Mare: Campus for Maritim forskning og utdanning,
  • Ane Norderhus, Moving Materials, Studio; Re Store
  • Kaisla Rahkola , Patchwork forest, “Lofoten Biosphere”
  • Una Nadarevic “House of Movement”

Innovative exhibition design
Innovativ utstillingsdesign (AHO)

  • ENTIRE COURSE AHO Works utstillingen er en kopi av utstillingen på Galleri Oslo. Architecture = City: New Commons
  • ENTIRE COURSE, AHO futures
  • Erle Wilhelmsen, Modern Ruin, Diploma
  • Silvia M. Diaconu, The Enchanted gardens of Ada Kaleh
  • Entire course: Screens