Språk

AHO WORKS AWARDS: vinnerne

AHO WORKS AWARDS: vinnerne

Gratulerer til AHOs talentfulle studenter som fikk utdelt pris på AHO WORKS AWARDS!

Nominasjonene og prisene gjelder for studioutstillingen 13. til 17. desember 2017. En stor takk til AHOs generøse sponsorer som år og etter år gjør det mulig å feire studenter som har utmerket seg i semesteret.

Under presenteres studentene og vinnerprosjektene. 

Industridesign (K8)

bilde1.jpg
Kexin Fan & Yiting Zhao: Design Studio MOGU
 

Fremragende bruk av stål (Norsk Stålforbund)

 bilde2.jpg
Jonathan Værnes – Tectonic Exercises
 

Tjenestedesign (Making Waves)

bilde3_0.png
Service Design 1: Partner: Jar Isforum. The whole course
 

Fremragende bruk av mur eller betong i arkitektur (Bygg uten grenser)

 capture_0.jpg
Søren Olav Bessesen & Åsmund Skeie - Guest Studio
 

Interaksjonsdesign (BEKK)

bilde4.jpg
Miryam Pippich & Irén Andresen: design studio: Shift
 

Fremragende bruk av tre i arkitektur (TreFokus)

bilde5.png
Knut Børre Mølstad – Tectonic Exercises
 

Strategisk tilnærming til design (Live Work)

 bilde6.png
Andreea Tecusan, Helene Falstad: FERTILITY TOOLS.
 

Profesjonalitetsprisen (Arkitektbedriftene i Norge)

bilde7.png
Marius Falkenberg Erikstad og Eirik Mikael Skogli – G3 Byboligen
 

Kompleksitet og helhetstenkning (EGGS Design)

bilde8.jpg
Thiago Freitas:  UDI as a case for examining workplace democracy.
 

Byutvikling og planlegging (AHO)

 bilde9.jpg
Are Hagen - Civic Miniatures
 

Form & uttrykk (AHO)

bilde10.jpg
Mikkel Sommerschield Jøraandstad: BLEKK
 

Datagrafikk (Graphisoft)

 bilde11.jpg
Images of many natures – whole studio
 

Bærekraftig design (Halogen)

 bilde12.png
Julia Grundström, Ole Birger Neergård, Ragnhild Milter og Martin Brændhaugen: 'Mellomrom'
 

Nominasjon til RIBA President’s Bronze Medal Award for 3. årsprosjekt

 bilde13.png
Daniel Todorov Tenev, Fabian Langerud Granhaugen,  Stine Mari Gallefoss - GK5 By- og arkitektur
 

Nominasjon til RIBA President’s Silver Medal Award for masterprosjekt

bilde14.jpg 
Silvia Michaela Diaconu - Islands: Images of many natures
 

Nominasjon til Europan Norges studentpris / Europan Norway´s student prize

- Nominations
Oskar Hjellbakk  - Elemental Concepts of the Subarctic City -blue/green/white
Anais De Massey, Torunn Marie Eriksen, Jeanette Hoff​​  - GK5 By- og arkitektur
Simon Desimpelaere - High-Density, Climate-Adapted Urban Housing
Kaja Skaskiewicz - Guest studio
Erle Austrheim - Civic Miniatures 
 

 
AHO pris for beste utstillingsdesign

capture_1.jpg
Tangible Interactions The whole course
Islands: Images of many natures. The Whole course
 

Statsbyggprisen - nominasjoner

Aurora Andersen Hilde and Guro Langemyhr: The theatre park
Sigurd Aune Hellem and Vegard Thilo Halleland; AFTER THE OPERA - A study of the fluctuating urbanity of a small island community
Kristoffer Ruud Røgeberg: Densifying suburbia

*vinneren vil bli kåret av Statsbygg senere i semesteret

Beste Design Diplom (Designit)

bilde15.jpg
Simon S. Guzman. Supporting the journey of recovery.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0
Jury arkitektur: Helle Storvik (Asplan Viak), Øystein Rø (Transborder), Jonas Norsted (Atelier Oslo).

Jury design: Dan Sevaldson (former Volvo Cars), Lucas Cueni (Schibsted), Rachel Troye (AHO).